Sizindir.com Firma Rehber Portalınız

Son dakika haberi: Siirtte büyük facia! Ne yazık ki acı haberler geliyor... | Sizindir.com Firma Rehber Portalınız
Son dakika haberi: Siirtte büyük facia! Ne yazık ki acı haberler geliyor...

Son dakika haberi: Siirt’te büyük facia! Ne yazık ki acı haberler geliyor...

Siirt'ten üzücü son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Siirt'in Şirvan kazasına bağlı maden köyünde bulunan bakır madeni alanında olan heyelanda göçük altında kalan 3 işçi yaşamını yitirdi. Siirt'in Şirvan kazasındaki maden ocağında heyelan sonrası olan göçüğün kapı araladığı facia, günün ağarmasıyla ortaya çıktı..

 

Siirt'in Şirvan kazasında, maden ocağında heyelan sonrası  olan göçükte cesetlerine erişilen 3 işçinin yanı sıra 13 işçinin daha yıkıntı altında kaldığının belirlendiği ve bu kişilerin kurtarılması için  çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Şirvan kazasına bağlı Maden köyünde bulunan ve özel bir firma tarafından işletilen bakır madeni alanında bir gün önce saat 20.30 sıralarında heyelan oldu. 3 vardiya halinde 15'er kişilik ekipler halinde çalışmaların sürdürüldüğü ocakta yamaçtan kopan binlerce ton toprak ve kaya parçası maden alanına aktı. Olay esnasında 8 kamyon ve 3 iş makinesiyle çok sayıda işçi göçük altında kaldı

FACİA GÜNÜN İLK IŞIKLARIYLA ORTAYA ÇIKTI

Siirt'in Şirvan kazasındaki maden ocağında heyelan  sonrası olan göçüğün kapı araladığı facia, günün ağarmasıyla ortaya çıktı. 

Şirvan kazası Maden köyündeki bakır madeninde bir gün önce gece yaşanan heyelan  neticesi oluşan göçüğün hemen peşinden başlatılan arama kurtarma çalışmalarına devam  ediliyor.

489 kez görüntülendi. / 3 yıl önce eklendi.

Scroll