Sizindir.com Firma Rehber Portalınız

Şener Şen ödülünü toplumsal sulha adadı | Sizindir.com Firma Rehber Portalınız
Şener Şen ödülünü toplumsal sulha adadı

Usta sanatçı Şener Şen Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü'nü aldığı merasimde konuştu. Şen, ödülünü 'toplumsal sulha' adadı.'İyiyi, doğruyu ve güzeli arayan toplumların her vakit sulh içinde yaşayacağıma inandım. Bu ödülü toplumsal barışımıza bir katkısı olması umudu ile kabul ediyorum' diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan merasimle sahiplerini buldu. Merasime Reisicumhur recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, yüksek yargı başkanları, akademisyenler, sanatçılar ve medya temsilcileri katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri dahilinde edebiyat alanında Mustafa Mübarek, sosyal bilimler alanında Prof. Dr. Kemal Haşim Karpat, müzik alanında Prof. Dr. Erol Parlak, sinema alanında sanatçı Şener Şen, ananesel sanatlar alanında Ferudun Özgören ödüle layık görülürken, vefa ödülüne ise Ord. Prof. Dr. Ahmet Süheyl Ünver layık görüldü.

809 kez görüntülendi. / 3 yıl önce eklendi.

şehir rehberi scripti Firma Rehberi Scripti Scroll