Sizindir.com Firma Rehber Portalınız

Polis Müşteri Pazarlık Yaptı, 400 Yıllık Tarihi Kitabı Kurtardı | Sizindir.com Firma Rehber Portalınız
Polis Müşteri Pazarlık Yaptı, 400 Yıllık Tarihi Kitabı Kurtardı

İstanbul polisi, 400 senelik tarihi bir kitabı 4 milyon dolara satmak isteyen 22 yaşında olan A.K. ile müşteri kılığında anlaştı. Şahıs, tertip eden operasyonla yakalandı. Kitap da Topkapı Sarayına götürüldü.

İstanbulKaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yurda kaçak yollarla sokulan tarihi yapıt niteliğindeki bir kitabın satılacağı ihbarı üzerine çalışma başlattı. Polis ekipleri tarihi eser niteliğindeki kitabı satmaya çalışan 22 yaşındaki kuşkulu A.K.'yi belirledi. Polis ekipleri, alıcı kılığında A.K. ile bağlantıya geçti. A.K., müşteri kılığındaki polislerden 4 milyon dolar isteyerek Küçükçekmece'de buluşmak için buluşma verdi. Polis ekipleri Küçükçekmece'deki kitapla beraber buluşmaya gelen kuşkulu A.K.'yı yakalayarak gözaltına aldı. Ekipler tarihi kitaba ise el koydu.

 

400 SENELİK OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

Gözaltına alınan kuşkulu A.K. Vatan caddesi'nde bulunan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Ele geçirilen tarihi kitap incelenmesi için Topkapı Sarayı Müzesi'ne gönderildi. Yapılan ilk incelemelerde kitabın Süryanice yazıldığı, içinde İncil'den bir takım kesitlerin bulunduğu takriben 400 senelik bir kitap olduğu öne sürüldü.

801 kez görüntülendi. / 3 yıl önce eklendi.

şehir rehberi scripti Firma Rehberi Scripti Scroll