Sizindir.com Firma Rehber Portalınız

Karşıyaka Tramvayında kataner tellerine elektrik enerjisi verilecek | Sizindir.com Firma Rehber Portalınız
Karşıyaka Tramvayında kataner tellerine elektrik enerjisi verilecek

Karşıyaka Tramvayı'nda kataner tellerine elektrik enerjisi verilecek

Karşıyaka Tramvay Hattı'nda ray üzerinde çim serimine başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mavişehir ile Bostanlı Köprüsü arasında gerçekleşecek tecrübe seferleri için Cuma gününden itibaren kataner tellerine 750 Watt DC elektrik akımı verecek.

 

Geri sayım başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu erişimde konforu artırmak ve etrafçı toplu taşıma araçlarını çeşitlendirmek emeliyle yapımına başladığı "Konak ve Karşıyaka Tramvayları Projesi" dahilinde, ilk tecrübe seferini 28 Aralık'ta gerçekleştirecek. Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen yapım çalışmaları çerçevesinde, Karşıyaka tramvay hattında Mavişehir ile Bostanlı Köprüsü arasında gerçekleşecek olan tecrübe seferleri için kataner tellerine 750 Watt DC elektrik akımı verilecek. 23 Aralık Cuma gününden itibaren elektrik mesajımını sağlayan kataner tellerine enerjinin verileceği hatlar Mavişehir, Cahar Dudayev Bulvarı, Selçuk Yaşar Caddesi ve Cengiz Topel Caddesi tramvay hatları olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, tramvay yolunda yüksek gerilim enerjisi olacağı için can ve mal kaybını önlemek hesabına İzmirlilerin daha dikkatli olması gerektiğini duyurdu.

Raylar üzerinde "yeşil yol"

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Tramvay Hattı üzerindeki raylarda "yeşil yol" uygulamasına da başladı. Kavşak geçişleri dışındaki hat üzerinde başlanan çim serimi, yurttaşlar tarafından beğeniyle karşılandı.

620 kez görüntülendi. / 4 yıl önce eklendi.

şehir rehberi scripti Firma Rehberi Scripti Scroll