Sizindir.com Firma Rehber Portalınız

Erdoğanın Çıkışı Korkuttu! Yunan Medyası: Türkiye 3.000 Sığınmacıyı Gönderecek | Sizindir.com Firma Rehber Portalınız
Erdoğanın Çıkışı Korkuttu! Yunan Medyası: Türkiye 3.000 Sığınmacıyı Gönderecek

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta AP Meclisi'nun Türkiye ile azalık görüşmelerinin dondurulmasını önermesinin hemen peşinden, "Daha ileri giderseniz, bu hudut kapıları açılır" ikazında bulunmuştu.

YUNAN MEDYASI: 3.000 SIĞINMACIYI GERİ GÖNDERECEKLER

Son zamanda Brüksel ve Ankara arasında ilişkilerin gerildiğine dikkat çeken İngiliz Times gazetesi, Yunan medyanına dayandırdığı haberinde, Yunan istihbarat yetkililerinin, Türkiye'nin günde 3.000 sığınmacıyı Yunanistan'a geri göndermeyi tasarıladığına konusunda belirtilere eriştiğini iddia etti.

"TASARI, BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE HAYATA GEÇİRİLECEK"

Yunanistan'ın Proto Thema gazetesine dayandırılan iddialara göre Yunan istihbarat görevlileri tasarının birkaç hafta içinde hayata geçirilebileceğini düşünüyor.

YUNAN İSTİHBARAT UZMANI: ŞU GÜNLERDE KİMSE ERDOĞAN'I HAFİFE ALMIYOR

Atina'dan The Times'a görüş bildiren Yunan istihbarat uzmanı Athanassios Drougas, "Şu günlerde kimse Sayın Erdoğan'ı ve düşünülemezliğini hafife almıyor" diye konuştu. Drougas, Erdoğan'ın son haftalardaki izahlarının ve Proto Thema tarafından ortaya atılan iddianın Yunan Genelkurmay Başkanlığı'nı "ciddi şekilde endişelendirdiğini" belirtti.

ERDOĞAN: KAPILAR AÇILIR

Avrupa Meclisi'nun geçen hafta Türkiye ile AB arasında yürütülen azalık görüşmelerinin geçici olarak dondurulmasını önermesinin ardından AB ülkelerine seslenen Reisicumhur Erdoğan şöyle demişti:

"Verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule'ye 50 bin sığınmacı dayandığı vakit feryat ettiniz, 'Acaba Türkiye sınır kapılarını açarsa ne yaparız?' demeye başladınız. Bana bak, şayet daha ileri giderseniz, bu sınır kapıları da açılır bunu da bilesiniz.

392 kez görüntülendi. / 3 yıl önce eklendi.

Scroll