Sizindir.com Firma Rehber Portalınız

Cezaevinden Çıkıp Eşini Öldüren Maznunun İki Defa Ömür boyu Mapusu İstendi | Sizindir.com Firma Rehber Portalınız
Cezaevinden Çıkıp Eşini Öldüren Maznunun İki Defa Ömür boyu Mapusu İstendi

Cezaevinden Çıkıp Eşini Öldüren Maznunun İki Defa Ömür boyu Mapusu İstendi

 

İzmir'de cezaevinden müsaadeli çıkıp, boşanma davası açan eşini pompalı tüfekle öldüren Kadir Alay ile ilgili biri ağırlaştırılmış, iki defa ömür boyu mapus cezası istendi.

 

İzmir'in Seferihisar Kazası'nde, kararlı bulunduğu cezaevinden müsaadeli çıkıp, boşanma davası açan eşi 23 yaşında olan Sembol Alay'ı pompalı tüfekle öldüren, yanında bulunan arkadaşı Hakan Çakırca'yı da yaralayan Kadir Alay hakkında biri ağırlaştırılmış, iki kez ömür boyu hapis cezası istendi.

KORKTUĞU İÇİN ŞİKAYETÇİ OLAMADI

Olay, geçen 25 Nisan 2016 tarihinde oldu. 2 çocuk annesi Sembol Alay, Ağustos 2015'te, ailesinin karşı çıkmasına karşın Kadir Alay'la ikinci evliliğini yaptı. Ancak Sembol Alay'ın hayatı, bu evliliğinin ilk günlerinden itibaren gördüğü şiddet sebebiyle karabasana döndü. Bu süreçte karnından bıçaklanan Sembol Alay, korktuğu için yakıntıcı olamadı. Sibel Alay'ın, boşanma davası açtığı ve yakıntıda bulunduğu eşi için mahkeme, uzaklaştırma cezası verdi, çeşitli suçlardan arandığı saptayınca de gözaltına alındı.

 

CEZAEVİN'DEN MÜSAADELİ ÇIKTI, ÖLDÜRDÜ

Evini ayıran Sembol Alay'ın eşi Kadir Alay, hapis yattığı İzmir Aliağa'daki Şakran Hapishane'den müsaadeli çıktı. Seferihisar'a gelen Kadir Alay, eşinin Hakan Çakırca ile beraber olduğu bilgisini aldı. Bunun üzerine tasarı yapan Kadir Alay, eşi ve sevgilisinin, müsaadeli çıktığını anlamamaları için sosyal paylaşım sitesi Facebook' tan Şakran Cezaevindeymiş gibi paylaşım yapıp, onların rahat davranmalarını sağladı. Hakan Çakırca, motosikleti ile Sembol Alay'ı evine bıraktı. Evin önünde sohbet eden ikiliye, ağaç arkasında pusu kuran Kadir Alay, pompalı tüfekle 4 el ateş etti. Sembol Alay, olay yerinde hayatını kaybederdi, ayağından yaralanan Hakan Çakırca, hastaneye kaldırıldı.

2 SEFER ÖMÜR BOYU MAPUS CEZASI

Jandarmanın takibi neticesi Kadir Alay olaydan takriben 4 ay sonra 22 Ağustos'ta yakalandı. Cumhuriyet Savcısı Özlem Egridere, Kadir Alay, ile ilgili 'tasarlayarak eşini isteyerek öldürme' ve 'isteyerek öldürmeye girişim' suçlarından biri ağırlaştırılmış 2 sefer ömür boyu mapus cezasi istedi.

Maznuna yardım ettikleri iddiasıyla da tutuksuz maznunlar Münir B., Faruk Ş., Üzeyir K., Aykan K. ve Miyase D. ile ilgili da 'suçluyu iltimas etme' suçundan 5'er seneye kadar mapus cezası istendi. Dava 7' nci Ağır Ceza Mahkemesin'de görülmeye başlanacak.

817 kez görüntülendi. / 3 yıl önce eklendi.

şehir rehberi scripti Firma Rehberi Scripti Scroll