Sizindir.com Firma Rehber Portalınız

Adanayı İkinci Sefer Kana Bulamaya Gidiyormuş? | Sizindir.com Firma Rehber Portalınız
Adanayı İkinci Sefer Kana Bulamaya Gidiyormuş?

Adana Valiliği'ne bomba yüklü araçla tertip eden saldırıdan sonra gerçekleştirilen operasyonda güvenlik güçleri tarafından ölü ele geçirilen teröristin şehirde ikinci bir bombalı eyleme gittiği ortaya çıktı. Hafif ticari aracın bagajındaki yüklü miktarda patlayıcı tesirsiz hale getirilirken, kimliğinin belirlenemeyen teröristin elinde ateşleme fünyesi olduğu anlaşıldı.

VALİLİĞİ KANA BULAYAN SALDIRININ HEMEN PEŞİNDEN İKİNCİ BOMBALI ARAÇ İHBARI

Adana'daki 2 kişinin yaşamını yitirip, 33 yurttaşın da yaralandığı saldırının hemen peşinden, ikinci bir bomba yüklü araç olduğu bilgisini alan polis, geniş çaplı araştırma başlattı. Alınan ihbar ve istihbaratları değerlendiren polis, 01 GH 589 plakalı hafif ticari aracın da bombalı eylemde kullanılacağını belirledi. Hafif ticari aracın kayıtlarından sahiben erişen güvenlik güçleri, 2 gün önce satıldığını belirledi.

"DUR" İKAZINA UYMADI, KAÇMAYA ÇALIŞTI

Şehir çıkışlarında uygulama noktaları heyetti, Vilayet otoparkındaki saldırının faili olarak aranan 1.60-165 boylarında, hafif kambur, mavi pantolon, sarı-mavi eşarplı ve kahve rengi çantalı kadın ile ikinci bomba yüklü olduğu tespit eden hafif ticari aracın yakalanması için çalışma başlatıldı. Şehrin kenar semtleri ve oto endüstri bölgelerinde devriye geren ekipler, 01 GH 589 plakalı hafif ticari aracı fark etti. Polisin, 'dur' ikazında bulunduğu hafif ticari aracın sürücüsü gaza basarak kaçmaya başladı.

ATEŞLEME FÜNYESİ ELİNDE ÇIKTI

Merkez Seyhan Kazası Sarıhamzalı Semti'nde kıstırılan aracın sürücüsü, kısa süren çatışma sonrasında topuk, göğüs ve kafasına isabet eden 3 kurşunla yaralandı. Yaralı teröristi hastaneye götürmek için aracın yanına gelen polis, bagajdaki bombayı ve eylemcinin elindeki ateşleme fünyesini fark etti. Aracın etrafı ekipler tarafından abluka edilerek, bomba imha uzmanı istendi. Yaralı terörist elindeki ateşleme fünyesini kullanmaya fırsat bulamadan olay yerinde can verdi.

ARAÇTAKİ BOMBA DA TESİRSİZ HALE GETİRİLDİ

Terör suçlarından mesul Adana Cumhuriyet Başsavcı vekilinin gözetiminde teröristin elindeki düzenek fünye tesirsiz hale getirildi. Hemen peşinden da miktarı izah etmeyen bagajdaki bomba da tesirsiz hale getirilerek araç Emniyet Müdürlüğü'nün otoparkına çekildi. Üzerinden kimlik çıkmayan teröristin cenazesi Adli Tıp Müessesesi Morgu'na kaldırıldı. Teröristin irtibatları ve kimliğinin belirlenmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

464 kez görüntülendi. / 3 yıl önce eklendi.

Scroll