Sizindir.com Firma Rehber Portalınız

900 terörist tesirsiz hale getirildi... | Sizindir.com Firma Rehber Portalınız
900 terörist tesirsiz hale getirildi...

TSK tarafından yürütülen operasyonlarda, bugüne kadar Hakkari ve Çukurca'da 909 terörist tesirsiz hale getirildi.

 

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarında, 24 bölücü terör örgütü üyesi tesirsiz hale getirilirken, çok sayıda savaş ve hayat malzemesi bulundu.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk Hava Kuvvetleri tarafından bir gün evvel terör örgütüne yönelik hava harekatları tertip etti.

Dağlıca bölgesindeki operasyonda bir barınak ile Avaşin-Basyan bölgesinde saptayan 3 silah mevzi ve mağaralar içindeki 12 terör örgütü üyesi ateş altına alınarak imha edildi.

Kani Barki bölgesinde İHA ile saptayan terörist unsurlara yönelik yapılan hava harekatında da 9 terörist tesirsiz hale getirildi, 2 terörist ağır yaralandı. Ağır yaralı 2 teröriste ve ayrı olarak bunların yakınındaki başka bir teröriste İHA gözetlemesinde topçu atışı yapılarak diğer 3 terörist de tesirsiz hale getirildi.

7 teröristin cesedine erişildi

TSK'nın, bölücü terör örgütü üyelerine yönelik ara vermeden devam eden operasyonlarında bugüne kadar Hakkari'de 525, Çukurca'da 384 olmak üzere 909 terörist tesirsiz hale getirildi.

Ayrı olarak, Yüksekova Dibekli Hisar Dağı doğusunda, Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığınca icra edilen arama/tarama faaliyetinde bol miktarda hayat malzemesi, ilaç, örgütsel dokümanın yanında, 1 kanas piyade tüfeği, 27 bin adet mühimmat, 33 adet roket sevk fişeği, 44 adet çeşitli tipte el bombası, 2 bin 500 adet doçka mühimmatı, 560 adet uçaksavar mühimmatı, 2 adet M2A18 sıçrayan mayın, 4 adet havan mühimmatı bulundu.

Diğer taraftan, Binlis Tepe–Magra rotası arasında önceden tertip eden hava harekatlarında tesirsiz hale kazançlan 7 teröristin cesedi, bölgede icra edilen arama/tarama faaliyeti neticesinde bulundu.

488 kez görüntülendi. / 4 yıl önce eklendi.

şehir rehberi scripti Firma Rehberi Scripti Scroll